הצלחה ל-ChatGPT: יותר ממיליון משתמשים בכמה ימים בלבד

צבי קצבורג אנשים ומחשבים, 6 בדצמבר 2022 25.12.2022 04:11
הצלחה ל-ChatGPT: יותר ממיליון משתמשים בכמה ימים בלבד


הסיבה להצלחה: בוט הבינה המלאכותית הזה, של Open AI, מציע הרבה יותר ממה שמציע בוט מהשורה ● עם זאת, יש לו מתנגדים, שטוענים שהוא יכול לייצר פייק ניוזבוט הבינה המלאכותית ChatGPT זוכה להצלחה גדולה: מנכ"ל Open AI, החברה שעומדת מאחורי יצירתו, הודיע אתמול (ב') בציוץ בטוויטר כי הבוט כבר עבר את רף מיליון המשתמשים. וכאילו לחזק את ההרגשה של הפופולריות הגואה, האתר ירד מהרשת, בעת שהחברה פועלת להגדלת הקיבולת של מערכת המחשוב שלה כדי לתת מענה לביקוש (מאז הוא עלה לאוויר בחזרה).

בנוסף, התחיל הבוט למשוך את תשומת הלב של אנשים מובילים בתעשיית התוכנה. אחד מאלה שהוזכרו בהקשר הזה הוא ארון לוי, מנכ"ל שירות האחסון בענן בוקס, שצייץ כי הוא "מרגיש את התחושה שמרגישים כשטכנולוגיה משנה את מה שאתה חושב על מחשוב. גוגל עשתה את זה, פיירפוקס עשה את זה, AWS עשתה את זה, האייפון עשה את זה, ועכשיו Open AI עושה את זה עם ChatGPT".

איך ה-ChatGPT פועל?

הבוט ChatGPT משתמש במודל שפה טבעית, והוא עבר הכשרה מסיבית על כמות ענקית של מידע שקיים ברשת בכדי ללמוד ליצור את התגובות שלו. הוא כולל גם מודל המבוסס על הדור הנוכחי של GPT-3 – מנוע ליצירת טקסטים של Open AI עצמה.

ההצלחה של ChatGPT נובעת מכך שהוא מציע הרבה יותר ממה שמציע בוט מהשורה. זה בא לידי ביטוי בעיקר ביכולת שלו לתת תשובות מקיפות וארוכות, שמורגש שעומדת מאחוריהן מחשבה, גם אם הוא לא תמיד צודק. יצוין שהעובדה שהצדק לא תמיד נמצא בצידו של ChatGPT היא אחת מהנקודות שהובילו לכך שבלא מעט ארגונים מביעים התנגדות לשימוש בו, בגלל האפשרות שהוא יכול ליצור, בהתאם לשאלות ששואלים אותו, פייק ניוז.

לפי הדיווחים, היו משתמשים שהצליחו להשתמש בבוט המורכב והמתחוכם הזה על מנת לכתוב מחדש את השיר Baby Got Back של סר מיקס א-לוט משנות ה-90' כשיר אחר לגמרי, וכן לנפק תשובה מורכבת לשאלה במבחן בגרות בשפה האנגלית.

ב-Open AI טוענים שהם משקיעים מאמצים רבים במודל הבוט החדש, כדי שילמד לסרב לתכנים לא ראויים. עם זאת, יש לו, כאמור, מתנגדים לא מעטים. אחת מהן היא ליאן ג'יי סוף מחברת המחקר ABI, שטוענת שבמצב הנוכחי, המודל לא מבין הקשרים בשפה, לצד בעיות אחרות שיש לו. "למודל קל מאוד לתת תשובות שנדמות סבירות, אך הן לא נכונות או שטויות. הוא ניחש מתי הוא אמור לספק הבהרות ולפעמים הגיב להוראות מזיקות או הפגין התנהגות מוטה. בנוסף, אין הבנה אזורית וספציפית למדינה", אמרה.

מקור הכתבה: https://www.pc.co.il/news/375987/הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה