איך לצמצם את שטח האחסון בדואר ג'ימייל

עפר דרורי 20.07.2011 22:20
איך לצמצם את שטח האחסון בדואר ג'ימייל - דואל - gmail


כידוע לכולם ג'ימייל מעמיד לרשות כל בעל חשבון שטח אחסון של 7.6 ג'יגה ביית בחינם. הבעיה היא שגם שטח נכבד זה הולך ונסתם בגלל ריבוי סרטי וידאו, מצגות, תמונות, קבצים נלווים ואין סוף דואלים. מצורפות כמה עצות לשיפור המצב.כידוע לכולם ג'ימייל מעמיד לרשות כל בעל חשבון שטח אחסון של 7.6 ג'יגה ביית בחינם. הבעיה היא שגם שטח נכבד זה הולך ונסתם בגלל ריבוי סרטי וידאו, מצגות, תמונות, קבצים נלווים ואין סוף דואלים.

היות ונתקלתי בבעיה כבר פעמיים מצאתי לנכון לשתף אתכם בכמה עצות כיצד למחוק חומרים מיותרים מחשבון הג'ימייל שלכם.

1.      שטח האחסון כולל גם את שטח הדואלים שמחקתם, כלומר עליכם למחוק ידנית את הדואלים שמחקתם ובכך תרוויחו שטח אחסון יקר (הוא ימחק מאליו לאחר 30 ימים).

2.      שטח האחסון כולל את כל דואר הזבל שלכם (SPAM) שמרביתו אותרה ע"י האלגוריתמים של גוגל. לשחרור השטח עליכם למחוק אותו בצורה יזומה.

3.      ניתן למחוק דואר מסוגים שונים באמצעות הפקודות הבאות בשורת החיפוש של ג'ימייל:

א.      "has:attachment" יציף את כל הדואר שיש לו קבצים מצורפים (הם אלו שבדרך כלל תופסים שטח אחסון גדול).

ב.      "has:attachment from:me label:sent"  יציף את כל הדואר שאני שלחתי עם קבצים מצורפים.

ג.       filename:pdf יציף את כל הדואלים שכוללים במצורף קבצי PDF (או סוגים אחרים את תציינו את שמם כמו doc וכו'.

ד.      "before:2010/12/31 label:sent" יציף את כל הדואלים שנשלחו על ידך לפני התאריך 31 בדצמבר 2010, תוכל למחוק אותם בבת אחת אם הרלוונטיות שלהם פגה אחרי X שנים.

ה.     שימוש בפקודה from:mail-address@list.com יציף את כל הדואלים שקבלתי מרשימת תפוצה שנרשמת אליה בעבר, בדרך כלל אין רלוונטיות להודעות הישנות שרק תופסות מקום רב בחשבון.

 

4.      ניתן לבצע חיפוש ומחיקה פשוטים שיציפו כמויות דואר גדולות תוך שימוש במאפייני הדואל. לדוגמא שם משתמש מסיים, שם אתר או כתובת אתר שתמיד נמצא בדואלים שמופצים ממנו ועוד.

5.      לג'ימייל יש עוד כעשרים אופרטורים לחיפוש שניתן דרכם לאתר מקבצים של דואלים המקיימים את תנאי החיפוש ולמחוק אותם. רשימה מלאה של אופרטורים לחיפוש נמצאת כאן.

6.      כמובן שתמיד ניתן לרוקן את תיבת הדואל לתיבה מקומית באמצעות תוכנת דואל מקומית כמו outlook (ושם עלינו לזכור לגבות את המידע...).

7.      ואם כל זה לא עוזר ניתן לרכוש מג'ימייל (זו האופציה המועדפת עליהם...) שטח אחסון נוסף.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה