מגמות בזיהוי כתב יד

מאיר פלבינסקי 19.01.2012 07:55
מגמות בזיהוי כתב יד


לצערנו, אין ממש פריצת דרך בזיהוי אופטי של כתב-יד. כבר שנים שטכנולוגיה זו דורכת במקום וההתקדמות, אם קיימת, היא מזערית. אם בשנות השמונים והתשעים זכינו לפריחה של מאמרים ומחקרים בתחום, הרי שאט אט זה הלך ודעך. הסיבות לכך הן שונות. ניתן להצביע על שינוי מגמה בעולם המחקר כך שהיום נושא זה לא נחשב למשהו חדשני שימשוך חוקרים חדשים לבצע מחקרים בתחום, אך התוצאה היא שפחות או יותר אנחנו דורכים במקום כבר שנים רבות. במצב הנתון, ננסה לבחון לאיזה סוג של אפליקציות טכנולוגיה זו מתאימה, ננסה לראות כיצד ניתן למקסם את אחוזי הזיהוי, איך ניתן לשפר את התוצאות על ידי מערכות נלוות. ננסה ללמוד מתוך יישומים שנעשו בעולם ולראות מהי נקודת השבירה שבעבורה כדאי לקפוץ לטכנולוגיה הזו וכיצד הם "מיקסמו" את התוצאות.לצערנו, אין ממש פריצת דרך בזיהוי אופטי של כתב-יד. כבר שנים שטכנולוגיה זו דורכת במקום וההתקדמות, אם קיימת, היא מזערית. אם בשנות השמונים והתשעים זכינו לפריחה של מאמרים ומחקרים בתחום, הרי שאט אט זה הלך ודעך.

הסיבות לכך הן שונות. ניתן להצביע על שינוי מגמה בעולם המחקר כך שהיום נושא זה לא נחשב למשהו חדשני שימשוך חוקרים חדשים לבצע מחקרים בתחום, אך התוצאה היא שפחות או יותר אנחנו דורכים במקום כבר שנים רבות.

במצב הנתון, ננסה לבחון לאיזה סוג של אפליקציות טכנולוגיה זו מתאימה, ננסה לראות כיצד ניתן למקסם את אחוזי הזיהוי, איך ניתן לשפר את התוצאות על ידי מערכות נלוות.

ננסה ללמוד מתוך יישומים שנעשו בעולם ולראות מהי נקודת השבירה שבעבורה כדאי לקפוץ לטכנולוגיה הזו וכיצד הם "מיקסמו" את התוצאות.

 

ראשי פרקים:


attachment 191-מגמות בזיהוי כתב יד.docx.pdfהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה