מיומנו של משוטט ברשת בדגש על מנוע חיפוש פדרטיבי חדש BizNar

זאב גרינברג 15.07.2015 01:01
זאב גרינברג

זאב גרינברג


קיים צמא לגיוון של מנועי חיפוש מידע חינמיים, והאנושות תמיד התקוממה ואינה מקבלת שלטון יחיד בשום שוק. בעבר היה מגוון של אינדקסים ומדריכים מסווגים בסגנון דפי זהב שנכחדו בעידן הרשת יחד עם עובדיהם, המול"ים שלהם ומגוון בעלי מלאכה שהתפרנסו ופירנסו רבים משך דורות בהפקות אינדקסים עדכניים. בעשור הראשון של המאה ה 21 גוגל עומד לבדו הן ככלי לקבלת תשובות לשאילתות מידע כתוב, הן תמונות או וידאו ותוך כך הפך גם לשער כניסה לרשת, המייתר צורך לזכור פרטים שבעבר אגרנו בזיכרון כדי להגיע לאתר כלשהוא. כל מנועי החיפוש המקבילים נכחדו או נבלעו ואינם מאיימים יותר על שלטון היחיד של גוגל ברשת.יותר פעמים משיהודי אומר אמן ביממה, הוא מקיש על או מבטא אחד משמות יישומי גוגל  (גם אם איננו משתמש באנדרואיד) !

האם זה טוב ליהודים?

זאב גרינברג

עובדה מוסכמת:

קיים צמא לגיוון של מנועי חיפוש מידע חינמיים, והאנושות תמיד התקוממה ואינה מקבלת שלטון יחיד בשום שוק. בעבר היה מגוון של אינדקסים ומדריכים מסווגים בסגנון דפי זהב שנכחדו בעידן הרשת יחד עם עובדיהם, המול"ים שלהם ומגוון בעלי מלאכה שהתפרנסו ופירנסו רבים משך דורות בהפקות אינדקסים עדכניים.

בעשור הראשון של המאה ה 21 גוגל עומד לבדו הן ככלי לקבלת תשובות לשאילתות מידע כתוב, הן תמונות או וידאו ותוך כך הפך גם לשער כניסה לרשת, המייתר צורך לזכור פרטים שבעבר אגרנו בזיכרון כדי להגיע לאתר כלשהוא.

כל מנועי החיפוש המקבילים נכחדו או נבלעו ואינם מאיימים יותר על שלטון היחיד של גוגל ברשת. בקישור הבא מומחשת האבולוציה המהירה של הופעתם והכחדתם של עשרות כלי חיפוש שהושקע בהם הון אנושי וכספי ענק:  http://www.wordstream.com/articles/internet-search-engines-history

יש מי שבוחן התנהגות גולשים (US) בשאלה כמה מתוצאות החיפוש הממומנות מניעות בני אדם להקיש עליהן:  64.6% of people click on Google Ads when they are looking to buy an item online!

אבן הקלע שעשויה לאיים (או לא)

על עיניו שלG  עשויה להיות חברת  Deep Web Technologies  עם מנוע החיפוש     BizNar http://biznar.com/biznar/ המציע מגוון אפשרויות חיתוכי אורך ורוחב לאחר קבלת הממצאים, מה שנראה בתחילה כעודף מידע חזותי – מתפרש די מהר כאפשרות להעמיק חקר רק בתחום הרלוונטי ולצמצם את יער התוצאות רק לתחום המבוקש ולסלק מהמסך את שאינו רלוונטי.

שם המשחק: FEDERATED SEARCH   פדרציה: ישות סמכותית מרכזית המאגדת ישויות קטנות יותר

 החזון מאחורי המיזם של אייב לדרמן ושותפיו עומדים:

רלוונטיות התוצאות, איפשור הגעה למקורות איכותיים ומהימנים, פשטות הגעה לתשובה ופשטות התצוגה. 

זאת בהשוואה לאינסוף דפי התוצאות בגוגל בהם מסתתרות תשובות מקטגוריות אשן מרביתן אינן רלוונטיות  ושונות מכוונתו הראשונית של המחפש.  מעל הכל מוצבות בראש כל עמוד תוצאות מסחריות  אותן רכשו מפרסמים ומופיעות בראש הדף משל היו ראשונות ברלוונטיות כפי שעין אדם רגילה.

  FEDERATED SEARCH מאפשר למחפש להגיע אל +100 מאגרים מדעיים /לאומיים/בינלאומיים בעשר שפות שונות בשאילתה אחת !   זה מתאפשר בעזרת מנוע התירגום של מיקרוסופט (אשר שמחה בפני עצמה להיות שותפה...)  ומעלה בכך את איכות התוצאות המתקבלות ומנטרל עבור הגולש התמים הטיות של תוצאות פרי עבודת אנשי SEO בעלי כובע שחור ושאר מניפולציות שתכליתן תאוות בצע במקום את הכי טוב שיביא תועלת למחפשים.

ל Abe Lederman היזם של Deep Web Technologies יש בסיס מוצק לעלות על בימת החיפוש – אחרי שעזב אתHP  הוא התמחה ביצירת כלי  לאיחזור טקסט בחברה צעירה בשם Verity (Nasdaq:   VRTY) אשר נמכרה ב2005 בהמשך לענק Autonomy Corporation   אשר נקנה ע"י HP  ב 2011.

הבסיס הכלכלי- אירגוני

  Deep Web Technologies יצרה את מנוע החיפוש BizNar המספק שירות חיפוש במתכונת FEDERATED SEARCH  עבור   One-stop Searching of WorldWideScience.org Sourcesאשר פותח ומתופעל ע"י משרד המדע האמריקאי השייך למשרד האנרגיה של ארה"ב            http://www.icsti.org/spip.php?rubrique53

גילויNנאות

מחקר מ 2011 מאונ' פרינסטון ניו ג'רזי:

Less knowledge, more power:

Uninformed can be vital to democracy, study finds !

http://www.princeton.edu/main/news/archive/S32/37/23Q43/index.xml?section=topstories

זאב גרינברג ,  נישום אמריטוס

מצגת ההרצאה הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה